sij. 9 2012

Izi večera, BT@T, dvoboj kolosa…

Planovi

Počelo je prošle godine (davno) kada se Bruno Trapan javio i rekao da rezerviramo termine 6 i 7.1.2012. Bruno je uspio nagovoriti Toma Gretića i suprugu Prisku Thuring da kuhaju kod njega (Trapan Station) + dogovorio je sa Aleksom Simčičem (brand Edi Simčič) prezentaciju njegovih vina. I sve je to kulminiralo ozbiljnim eno-gastro događanjem. I tako se skupismo 6.1.2012…

Izi večera

Tom & Priska su smislili večeru sa 5 slijedova i sa vinarima uskladili sljedove sa vinima. 1 slijed – 2 vina. Idealno za žedne i znatiželjne.

Pripreme i okupljanje…

Papica. Desert (kao i obično) nisam snimio. Bilo je kasno…

Blind Tasting (slijepo kušanje)

Drugi dan uslijedio je II Blind tasting @ Trapan Station (ovdje je vizura prvog). Ideja vodilja su magnumi. Teorija kaže da se u magnume stavlja samo dobro vino – što znači da ćemo piti dobro!?

Okupljanje još ‘za dana’ i pripreme…

No najprije papica (ovaj put kuha Goran). Šugo od mede, vepra i zeke…

Radni dio završen. Dežurna zapisničarka ubacuje podatke a polumudri informatičar usklađuje software…

PoredakRbVinoBodovi
111Coronica, Merlot 20077,29
213Coronica, Bosco grande 20077,28
39Pasji rep, Jebačin 20087,20
43Matošević, Alba Barrique 20066,61
51Simčič, Rebula 20066,53
68Celeste, Crianza 20076,50
710Krauthaker, Merlot 20066,48
87Trapan, Revolution 20106,41
96Krauthaker, Merlot 20066,35
102Coronica, Gran Malvazija 20086,17
1112Roxanich, Super Istrian 20075,73
124Matošević, Antica 2005? raspadnuta boca ?
135Kabola, Amfora 2006! čep !

Poslije degustacije ogladnismo…

Ali to nije sve! Najisčekivaniji događaj tjedna je dvoboj u pravljenju palačinaka suptilnog naziva

Sukob kolosa!

Dvobojaši: Tom Gretić i Domagoj Jakopović Ribafish. Oružje: sve je dozvoljeno. Cilj: poraziti i poniziti protivnikama kvalitetom palačinki! Suci: obožavateljice, obožavatelji i ostala, manje bitna publika.

Odmah na početku igra se ‘prljavo’. Provokacije u obliku Dr. Oetker praška za palačinke i Vegete, sa jedne strane i pokušaji (bezuspješni) podmićivanja obilježit će početak sukoba.

Žestoki početak. Tom vodi za palačinku ali Riba (leden ko riba) smireno i koncentrirano napreduje…

Obožaviteljice i navijačice doslovno iskaču kroz prozor!

A imamo i minutu atmosfere!

Svatko od natjecatelja pokušava šarmirati publiku na svoj način!

Bitka se zahuktava!!!!

Stiži i prvi uzorci. Tom napada ‘palačinka senvičem’, za glavno jelo ide ‘palačinka punjena jetricom sa porilukom’ a za desert ‘tortica palačinke’ sa nečim finim. Riba se iskazao klasičnim napadom – čapalinak sa pekmez. Jedna ali klasična. Sve izvrsno. Nakon glasanja i nekoliko prebrojavanja rezultat je fifti-fifti. Oba su pobjednici!

UPDATE! (ilitiga nadogradba) 17.1.2012

Riba u Dobroj hrani iznosi službenu verziju

[issuu viewMode=singlePage width=512 height=576 backgroundColor=%23222222 documentId=120117094443-6f4d931b7779400da1278ce357885117 name=dobra_hrana_15.1.2012 username=vinskaprica.com tag=priska unit=px id=ed854f78-23d5-2b45-0d01-22008ff9738b v=2]

Ribonostalgičarski pogled događanja

http://webcafe.net.hr/bizzar/kolumna/ribafish/page/2012/01/13/0278006.html

Kako EnoGastroMama vidi

http://enogastromama.wordpress.com/2012/01/13/produzeni-vikend-za-pamcenje/




7 komentara to “Izi večera, BT@T, dvoboj kolosa…”

  • Slavko kaže:

    Kineski milijarder ubijen otrovom u najdražem jelu: mačjem gulašu

    U istrazi iznenadne smrti kineskog milijardera Long Liyuana (49) u ponedjeljak je, nakon što je policija analizirala posljednji žrtvin obrok, došlo do naglog preokreta. U gulašu od mačke, kojim se Long počastio prije smrti, pronađena je, osim nasjeckanog đumbira i aromatičnih začina i Gelesemium elegans, vrlo otrovna biljka zlokobnog nadimka – ‘trava koja slama srce’.

  • Zdravko Brkic kaže:

    Vidim, opet se penjalo po stolovima (sedma fotka od kraja) sve pod izgovorom da se treba poslikati atmosfera… Da nisu bili blagdani u nas, dosli bi i mi da damo svoj (nesebicni) doprinos. A cini se da se pusilo nekih bajatih cigara…
    Ko zna-zna!

  • Zoran kaže:

    Pažljivi promatrač mogao bi uočiti činjenicu da od 13 donešenih magnuma na BT ima samo jedan stranac (Celeste) i dva polustranca (Simčič i Pasji rep) a 8 su iz Istre!

  • ribafish kaže:

    Trebao sam oštrog brašna dodat u finišu…

  • Zoran kaže:

    …pa da se netko poreže? Pusti, ovako je bilo super. Nego neki lik Mate Janković (znaš ga?) ima dojam da bi bio bolji od vas dvojice. To ti je lik koji ima nekakvu emisiju No Reservation u kojoj glumi nekakav Anthony Bourdain koji navodno zna radit palačinke…

  • Mare kaže:

    hehe, bas odlican finish :). uzitak od reportazice, divne slike, mouthwatering jelovnik…koja uzivancija 🙂

  • Tom kaže:

    Ma bravo. Pozdrav iz Beča. Vidimo se za 3 tjedna……

Napišite odgovor